آموزشی

منظور از آب و روغن قاطی کردن ماشین چیست؟

آب و روغن قاطی کردن ماشین

آب و روغن قاطی کردن ماشین یک مشکل مهم است که لازم است سریعاً آن را برطرف کنید. دلایل مختلفی سبب آب روغن قاطی کردن ماشین می شوند و برای اینکه بدانید چه مشکلاتی باعث بروز آن می شوند به بررسی نشانه ها و علت آب روغن قاطی کردن ماشین پرداخته‌ایم. تا انتهای مقاله همراه روغن سیتی باشید.

موتور به طور کلی مهم ترین بخش خودروست و شامل بسیاری از قطعات حیاتی است. روغن موتور و مایعات دیگر نیز از جمله عواملی هستند که به شدت بر راندمان موتور تاثیر می گذارند. کار روغن در روانکاری قسمت های داخلی موتور، جلوگیری از اصطکاک بین قطعات آن و جذب ناخالصی های معلق خلاصه می شود، در حالی که مایع خنک کننده یا ضد یخ موتور را خنک می کند و دمای آن را در حد معمول حفظ می کند.

با این حال، در صورت مخلوط شدن این دو مایع یا به اصطلاک “آب و روغن قاطی کردن ماشین“، مشکلات و اختلالات زیادی برای خودرو ایجاد می شود. با توجه به جدی بودن این مشکل، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل آب و روغن قاطی کردن ماشین بپردازیم تا شما را با علت ها، نشانه ها و سایر موارد مربوط به این موضوع آشنا کنیم.

آب و روغن قاطی کردن ماشین چیست؟

منظور از آب روغن قاطی کردن ماشین (Coolant Mixes With Oil)، مخلوط شدن مایع خنک کننده با روغن موتور است. موتور ماشین شما طوری طراحی شده است که یک سیستم وجود دارد که روغن موتور را کنترل می کند تا ماشین شما روغن کاری شود و سیستم دیگری که خنک کننده را مدیریت می کند تا از داغ شدن بیش از حد ماشین جلوگیری شود.
 واشر سرسیلندر نیز بخشی از موتور ماشین شماست که از نشت مایع خنک کننده و روغن و مخلوط شدن این دو باهم جلوگیری می کند و اگر واشر سرسیلندر سوخته باشد یا آسیب دیده باشد، روغن و مایع خنک کننده باهم ترکیب می شوند که به این مشکل اصطلاحاً آب روغن قاطی کردن ماشین می گویند. حال همانطور که می توانید حدس بزنید، آب و روغن قاطی کردن یک مشکل بسیار بزرگ برای خودروست و لازم است در صورت بروز این مشکل، سریعاً خودرو را به تعمیرگاه برسانید.

آب و روغن قاطی کردن ماشین

از کجا بفهمیم ماشین آب و روغن قاطی کردن

اگر خودروی شما آب روغن قاطی کرده باشد، شما می توانید به آسانی این موضوع را تشخیص دهید. روغن موتور ظاهری شفاف دارد و بعد فرسوده شدن معمولاً به رنگ سیاه تغییر پیدا می کند.

اما زمانی که که خودروی شما آب روغن قاطی کرده باشد این رنگ شفاف یا سیاه به رنگ شیری یا رنگ کرمی تغییر پیدا می کند. زمانی که حتی مقدار کمی آب با روغن موتور قاطی می شود، امولسیون تشکیل می دهد و باعث می شود رنگ روغن موتور به شیری یا کرمی یا تغییر پیدا کند. این یک روش قدیمی اما قابل اعتماد است که می توانید بفهمید آیا ماشین آب و روغن قاطی کرده است یا خیر.

علت آب و روغن قاطی کردن ماشین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید