آموزشی

بهترین روغن موتور پارس xu7p

روغن موتور پارس xu7p

xu7p نمونه ای از انواع پژو پارس های تولیدی ایرانی است. بنابراین بهترین روغن موتور پارس xu7p برای این ماشین توصیه می شود.
موتور tus در انواع مدل های پژو پارس به عنوان موتور اصلی شناخته می شود. موتور این ماشین شباهت بسیار زیادی به انواع پژو 207 داشته و می توان برای آن ها از روغن موتوری یکسان استفاده کرد. بهترین روغن موتور پارس xu7p به صورت مشترک در انواع پژو 207 نیز استفاده می شود. لازم به ذکر است که این نمونه از محصولات شرکت سایپا نیازمند روغن موتوری ایرانی و سازگار با شرایط کشور ما است.

روغن موتور تمام سنتتیک پارس xu7p با فیلتر روغن به صورت 4.75 لیتر در ماشین باید مورد استفاده قرار گیرد. این میزان در حالت بدون فیلتر، 4.4 لیتر خواهد بود. جهت بازدهی بیشتر بهترین روغن موتور پارس xu7p لازم است از روغن 0w20  استفاده شود. این روغن حجم بازدهی موتور ماشین پارس را چندین برابر افزایش می دهد. برای بررسی بیشتر تا پایان با روغن سیتی همراه باشید.

مواردی که در سرویس دوره ای این خودرو باید به آن توجه شود:

 • روغن گیربکس پژو پارس ایکس یو سون پلاس میبایست 2 لیتر با درجه گرانروی 85w90(تابستانه) یا 75w80(زمستانه) (با توجه به دمای محل سکونت) باید هر 30000 کیلومتر تعویض شود
 • روغن موتور پژو پارس ایکس یو سون پلاس با توجه به ساختار موتور آن میبایست دارای درجه گرانروی 0w20 باشد. حجم مصرفی روغن در این خودرو برابر با 5 لیتر و درجه کیفی آن برابر با API SM یا API SN است.
 • فیلتر روغن پژو پارس ایکس یو سون پلاس و فیلتر هوا پژو پارس ایکس یو سون پلاس میبایست در هر سرویس دوره ای تعویض گردد
 • فیلتر کابین پژو پارس ایکس یو سون پلاس میبایست در هر فصل تعویض گردد
 • صافی بنزین پژو پارس ایکس یو سون پلاس میبایست زیر نظر مکانیک و با توصیه مکانیک تعویض گردد
 • روغن ترمز پژو پارس ایکس یو سون پلاس آبی رنگ میباشد و باید هر 50000 کیلومتر تعویض گردد
 • روغن هیدرولیک فرمان پژو پارس ایکس یو سون پلاس هر 50000 کیلومتر تعویض گردد
 • ضدیخ پژو پارس ایکس یو سون پلاس سبز رنگ و حجم 6 لیتر هر دوسال یک بار باید تعویض گردد

بهترین روغن موتور پارس xu7p

مشخصات بهترین روغن موتور مناسب پژو پارس جدید

بهترین روغن موتور مناسب پژو پارس جدید همواره دارای مشخصات فراوانی هم می‌باشد که به راحتی با توجه به این گونه مشخصات می‌توان روغن موتور آن را شناسایی و خریداری کرد. از مهمترین مشخصات بهترین روغن موتور مناسب پژو پارس جدید موارد زیر را معرفی خواهیم کرد:

 1. این روغن موتور دارای درجه گرانروی 0w20 می‌باشد.
 2. غلظت آن استاندارد است.
 3. رنگ آن زرد است.
 4. دارای کیفیت  SN است.

لازم به ذکر است که بهترین روغن موتور برای این خودرو باید بتواند نیاز آن را به خوبی پوشش بدهد و در کنار بالا بردن عملکرد و قدرت موتور، عمر مفید موتور را هم افزایش بدهد. بهترین روغن موتور روی حرکت قطعات داخل موتور تاثیر مستقیم می‌گذارد و کمک می‌کند تا آنها بتوانند هنگام روشن شدن خودرو به خوبی فعالیت کنند و در نتیجه موتور پر‌قدرت خودرو را به نمایش بگذارند.

هر روغن موتور مشخصات خاص خود را دارد اما بهترین روغن موتور برای این مدل خودرو باید بهترین عملکرد را از خود نشان بدهد تا خودرو بتواند با قدرت حرکت کند. ناگفته نماند که با انتخاب یک روغن موتور مناسب برای پژو پارس جدید مسلما می‌توان با اطمینان بیشتری در جاده‌ها سفر کرد و از کارایی خودرو بهره مند شد.

حجم روغن موتور مورد نیاز پژو پارس جدید

هر خودرو نیاز به حجم روغنی برای فعالیت صحیح موتور دارد که باید به صورت کامل آن را دریافت کند تا بتواند فعالیت بهتری داشته باشد. خودرو پژو پارس جدید مدل xu7p نیز باید متتاسب با حجم مورد نیاز موتور خود روغن دریافت کند، در صورتی که شما فیلتر روغن را تعویض نکنید همواره خودرو نیاز به حجمی معادل ۴٫۴ لیتر روغن نیاز دارد اما در صورتی که به همراه روغن فیلتر آن را هم تعویض نمایید باید حدودا ۴٫۷۵ لیتر روغن درون مخزن موتور روغن بریزید. اصولا یک ظرف روغن برای پژو پارس جدید ۵ لیتر وزن دارد که زمان تعویض روغن موتور خودرو تمام روغن موتور استفاده می‌شود.

حجم روغن موتور مورد نیاز این خودرو نباید از میزان گفته شده کمتر و یا بیشتر شود؛ زیرا روی عملکرد و فعالیت موتور تاثیر گذاشته و آن را مختل می‌کند، استفاده کم از روغن باعث می‌شود تا روغن به خوبی در میان قطعات حرکت نکنند و در نتیجه آنها دچار ساییدگی شوند و روغن زیاد هم می‌تواند باعث ریزش آن از درون دریچه و فشار وارد کردن به موتور شود؛ از این رو باید تنها حجم روغن مورد نیاز موتور را در اختیار آن قرار داد.

لیست بهترین روغن موتور پارس xu7p

بهترین روغن موتور پارس xu7p اسپیدی امروزه در شرکت فرآورده های نفتی سپاهان تولید می شود. این شرکت تولید کننده محصولات نفتی، در بهترین کیفیت و با حجم تولیدی بالا می باشد. سطح اکسیداسیون عالی، گرانروی فوق العاده بالا و  سطح پایداری حرارتی بسیار بالا از ویژگی های منحصر به فرد این روغن موتور است. یک استارت ساده نیازمند ابزارها و شرایطی است که در موتور خودرو باید ایجاد شود. در هوای سرد بیش از هر چیز به یک موتور ضد یخ حرفه ای نیاز است.

بهترین روغن موتور پارس xu7p باید دارای قابلیت ضد خوردگی و سایش قطعات نیز باشد. تنها در این صورت امکان استفاده مناسب از ماشین مدل پارس وجود خواهد داشت.

شرکت توتال در طی سال های اخیر اقدام به تولید بهترین نمونه ها برای ماشین های پارس مدل xu7p نموده است. سطح کیفیت این روغن موتور به همراه گرانروی مناسب آن نسبت به سایر نمونه ها بسیار بهتر است. حجم نسبتا مناسب برای یک موتور بدون فیلتر معمولا 4 لیتر بوده و در صورت قرارگیری فیلتر روغن این حجم افزایش خواهد یافت.

روغن موتور با درجه ویسکوزیته مناسب

بهترین روغن موتور پارس xu7p با درجه ویسکوزیته 10w40 در بازار عرضه می شود. البته درجه های متفاوتی نیز برای انواع روغن موتورهای تولیدی پارس پیشنهاد می گردد. برای مثال درجه API SL از دیگر درجه ویسکوزیته های متفاوت برای این روغن موتور می باشد. درجه SM و SN از دیگر درجه های پیشنهادی برای ویسکوزیته روغن موتورهای شرکت پارس خواهد بود.

تولیدی های مختلف شرکت پارس در قالب بهترین روغن موتور پارس xu7p تا به امروز به بازار عرضه شده است. برای تولید این روغن موتور ها همواره استاندارد های بین المللی لازم رعایت شده است. از این رو می توان این نمونه ها را به عنوان کامل ترین روغن موتورهای موجود در بازار معرفی کرد. تمامی استانداردها و مجوزهای لازم برای تولید بهترین ها توسط این شرکت دریافت شده است. در آزمایشگاه های فوق حرفه ای شرکت توتال و اسپیدی کیفیت روغن موتور پارسxu7p مورد بازبینی و تایید قرار می گیرد. بنابراین در کیفیت تولید آن تردیدی وجود نخواهد داشت.

بهترین روغن موتور پارس xu7p

استفاده از روغن موتور خارجی یا ایرانی برای ماشین مدل پارسxu7p

بهترین روغن موتور پارس xu7p  فقط معطوف به نمونه های ایرانی نیست. البته روغن موتور تولید شده در ایران با این ماشین ها سازگاری بیشتری دارد. اما این مسئله در مورد همه روغن موتورها صدق نمی کند. نمونه های با کیفیت روغن موتور پارس xu7p خارجی امروزه در بازار موجود است. شرکت کاسترول برای این مدل از ماشین ها روغن موتوری اختصاصی و با سطح کیفی بالا تولید می کند. به صورت ویژه ای کاربران استفاده کننده از انواع روغن موتور، محصولات شرکت کاسترول را در صدر جدول قرار می دهند. این نشانه اثبات می کند که همواره بهترین و با کیفیت ترین نمونه ها توسط این شرکت تولید خواهد شد.

روغن موتور مدل توتال در واقع یک نمونه روغن خارجی است. در بالا نیز به برتر بودن این نمونه اشاره کردیم. به علت سازگاری بسیار بالای این روغن در تمامی فصول سال معمولا در بیشتر ماشین ها از آن استفاده می شود. شاخص گرانروی بالا در روغن موتور پارس xu7p سبب ایجاد این ویژگی شده است.
این محصول فوق العاده حرفه ای تمامی تاییدات لازم را از بزرگ ترین شرکت های بین المللی و خارجی دریافت کرده است. این مورد سبب شده است که نمونه های غیر اصلی از آن در بازار به فروش برسد. این اتفاق به دلیل ایجاد یک بازار کاذب و رقابت های ناسالم با این شرکت خارجی صورت می گیرد.

بهترین زمان تعویض روغن موتور پژو پارس جدید

هر روغن موتور طی مدت زمان مشخصی عملکرد دارد و روی فعالیت موتور تاثیر مثبت می‌گذارد و پس از این که خاصیت خود را از دست داد باید به سرعت تعویض شود تا به موتور خودرو آسیب وارد نکند. این تعویض به موقع روغن برای تمام خودروها صدق می‌کند. بهترین زمان برای تعویض روغن موتور پژو پارس جدید اگر خودرو را تازه تحویل گرفته باشید باید نهایتا بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلومتر روغن کارخانه را تعویض کنید؛ ولی در حالت عادی شما باید در هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر روغن موتور خود را تعویض نمایید تا موتور بتواند در زمان حرکت بهترین فعالیت را از خود نشان بدهد.

باید بگوییم که تعویض به موقع و دوره‌ای روغن موتور اهمیت بسزایی در بالا بردن قدرت و سرعت موتور خودرو دارد؛ به همین دلیل باید توجه کنید که در زمان‌های تعیین شده روغن موتور خود را تعویض نمایید. البته ناگفته نماند که زمان تعویض روغن موتور باید فیلتر آن را هم تعویض کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید