آموزشی

راهکارهای افزایش زمان تعویض روغن

تعویض روغن

باید در نظر داشته باشیم افزایش بیش از حد زمان تعویض روغن موتور میتواند باعث شود ویژگی های محافظتی روغن موتور کاهش یابد و این امر باعث صدمه دیدن موتور و تعمیر زود هنگام موتور می شود.

فیزیک ساده می گوید که هرچه مایل بیشتر رانندگی کنید ، افزودنی های روغن بیشتر تخلیه ، برش یا آسیب می یابند و روغن اکسید و تخریب می شود. همچنین روغن به طور پیوسته در اثر تجمع اجتناب ناپذیر خاک ، دوده و رسوبات (لجن) آلوده می شود.

عواملی که باعث تعویض روغن موتور میشود عبارتند از

رانندگی در مسافت های طولانی، رانندگی در ترافیک  باعث میشود فشار بیشتری به موتور وارد شود و افزودنی های روغن سریع تر از بین بروند و روغن زود تر اکسید شود. یکی از وظایف روغن تمیزکاری قطعات داخلی موتور می باشد که با جذب رسوبات، دوده در اثر گذشت زمان باعث می شود روغن خاصیت پاک کنندگی خود را از دست بدهد.

حال میخواهیم عواملی که باعث میشود دوره تعویض روغن خودرو افزایش بیابد را بررسی میکنیم:

  • انتخاب روغن موتور با کیفیت بالا

ارزان بودن روغن به این معنی است که به احتمال زیاد افزودنی های با کیفیتی که برای محافظت طولانی مدت از موتور ها مد نظر است، در این روغن ها وجود ندارد یا با کیفیت مناسب نمی باشند.

  • انتخاب یک فیلتر روغن با کیفیت

انتخاب یک فیلتر روغن با کیفیت بالا میتواند به افزایش فواصل تعویض روغن موتور کمک کند. فیلتراسیون خوب پادزهر الودگی است.

  • استفاده از سوخت با کیفیت

استفاده از نوع و کیفیت مناسب سوخت همچنین می تواند بر فواصل تخلیه روغن تأثیر مثبت بگذارد. بیودیزل ها ، سوخت های ترکیبی و سوخت های دیزلی با محتوای گوگرد زیاد برای این منظور مضر است.

  • انجام انالیزهای دوره ای روغن

انجام آنالیزهای دوره ای روغن (به عنوان مثال ، نمونه برداری از TAN / TBN) برای تعیین عمر مفید باقیمانده روغن نیز می تواند به افزایش ایمن فواصل تخلیه کمک کند. بسیاری از ناوگان به عنوان روش استاندارد کار این کار را انجام می دهند. ارائه دهندگان خدمات سنگین سنتی نیز می توانند این تجزیه و تحلیل را انجام دهند.

فروشگاه روغن سیتی آمادگی همکاری با شرکت ها و کارخانجات برای ارسال محصولات به صورت تعداد در حجم های 20 لیتری و بشکه به سراسر کشور را دارا میباشد.برای سفارش با شماره 09192232144 تماس حاصل فرمایید.

همچنین برای مشاوره تخصصی میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید